למידע חייגו *9261

תמ"א 38 רעננה

תוכנית התמא שהוצגה על ידי ממשלת ישראל, מאפשרת לבעלי בתים בבניינים משותפים לשדרג את הנכס בו הם מתגוררים פעם אחת ברמת חוזק המבנה ובטיחות הדיירים ופעם שנייה באמצעות שיפור הדירה באמצעות הוספת שטח (חדר / ממד / מרפסת) לרווחת הדייר / בעל הנכס.

ככל והתוכנית החלה לצאת לדרך, יותר ויותר בעלי דירות (מעל לשני קומות ובשטח שעולה על 400 מ"ר) החלו לממש את זכותם ולהוציא אל הפועל את התוכנית ובצדק וכך גם בעיר רעננה. התוכנית יצרה הלכה למעשה הטבות הן לקבלנים המבצעים את התוכנית, הן לבעלי הדירות שמבצעים את התוכנית וכך המדינה זוכה לשפר את המבנים ואת הבטיחות, הדיירים זוכים לדירה משודרגת משמעותית (מבחינת הנראות ומבחינה כלכלית) והקבלנים זוכים לאישורי זכויות בנייה בגג הנכס (לרוב עד 2 קומות נוספות) בהתאמה מלאה להחלטת הוועדה המקומית.

כיצד יש לפעול על מנת לאפשר את התוכנית

בירוקרטיה היא הליך קשה לכל אזרח במדינת ישראל ואין זה משנה אם הוא עסקן או אזרח מהשורה. תוכנית התמא באה להעניק לנוגעים בדבר הליך קל וגמיש וכך גם נבכי הבירוקרטיה הופכים לסבילים יותר. ככל ותוגש בקשה לביצוע תוכנית תמ"א 38, לרבות המסמכים המתבקשים, אז תעיין הועדה המקומית לתכנון ובנייה בחומרים/בתוכניות ויוצע / יאושר הפתרון האולטימטיבי לחיזוק המבנה. על מנת לאפשר לכם לקבל את אישור התוכנית בצורה המהירה והנכונה ביותר, רצוי להגיש את התוכניות בסיוע בעלי מקצוע (קבלנים / יזמים) מהשורה הראשונה וכאלו שמכירים את הדרישות ויודעים כיצד לפעול אל מול איש הקשר בעירייה – כך סביר שהאישור יוענק מהר יותר והפרויקט יוכל לצאת לדרך ללא עכבות.

מה צריך לקרות כדי שהתוכנית תאושר

על מנת לקבל את אישור הוועדה לביצוע תמא 38, יש להשיג הסכמה של 60% מדיירי / בעלי הנכס בבניין. ככל ואין הסכמה של שני שליש מהאוכלוסייה, לא תוכלו לממש את התוכנית ולהיפך – גם אם שליש מבעלי הדירות לא יסכימו לבצע את תוכנית התמא, עדייו תוכלו להוציא אותה אל הפועל. ככל והתוכנית אושרה, על דיירי הבניין לפרסם את פרטי התוכנית בקרב כל הדיירים אשר גובלים עם הבניין המדובר והעתיד לעבור את השיפוץ.

כל עוד והוחלט להוסיף קומה, יש צורך בקבלת הסכמה של שני שליש מהדיירים וזאת בהתאם לקבלת אישור מהמפקח על הבתים המשותפים ובכפוף לכך שסך הדירות בבניין המשותף אינו עולה על שליש ממספר הדירות בבניין (שטח הדירות לא עולה על שליש מסך השטח של הדירות כולן בבניין)

כל עוד הוחלט להוסיף דירות בגג המבנה, על הקבלן יהיה להעניק אופציות לחנייה תקנית בהתאמה לתקנים (במידת הצורך ניתן להעניק זאת לתקנים הישנים). את חיפוי הבניין יבצע הקבלן / היזם באמצעות חיפוי קשיח (אבן , אריח גרניט פורצלן חיפוי שיש ועוד) אם אתם מבקשים לקבל מידע נוסף אותו התוכנית שמשפרת את איכות החיים בצורה דרמטית, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

צרו קשר

צרו קשר

גד מנלה 1, נתניה 42504 ת.ד 8618
9261*
פקס: 09-8855994
טלפון: 09-8855990
מייל: info@ybnir.co.il
הצהרת נגישות