למידע חייגו *9261

כל מה שצריך לדעת לפני רכישה של דירה בפינוי בינוי

פרויקטים למגורים מסוג פינוי בינוי, נכללים במסגרת מה שמכונה כיום פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, כאשר רוב הפרויקטים ההולכים ונבנים בתחום ההתחדשות העירונית, מיושמים באזורי הביקוש של הערים במרכז הארץ. פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, מהווים בעיני רבים את עתיד המגורים של ישראל, וזאת לנוכח ההיצע ההולך וקטן של קרקעות פנויות לצרכי בנייה חדשה  מצד אחד, והצורך בבניית דירות חדשות למגורים באזורי הביקוש מצד שני.

רכישה של דירה בפינוי בינוי

סוגי פרויקטים למגורים בתחום ההתחדשות העירונית

כאשר מדברים על פרויקטים למגורים בתחום התחדשות העירונית, מדברים למעשה על שני סוגי פרויקטים עיקריים, האחד כולל בתוכו את כל אותם פרויקטים למגורים המיושמים במסגרת עבודות תמ"א 38, והשני, כולל בתוכו את כל אותם פרויקטים מסוג פינוי – בינוי במסגרתן המבנה הישן נהרס מן היסוד ועל גבי הקרקע מוקם מבנה מגורים חדש עם היצע דירות גדול יותר.

רכישת דירה בפרויקטים מסוג התחדשות עירונית

בעלי זכויות במבנים המיועדים להליכי תמ"א 38 או פינוי בינוי, זכאים לקבלת דירה משודרגת (במקרים של פרויקטים מסוג תמ"א 38) או לקבלת דירת מגורים חדשה (במקרים של פרויקטים מסוג פינוי בינוי), וכל זאת, בהתאם לתנאי ההסכם אותו הם עורכים אל מול היזמים. מנגד, עבור כלל הציבור שאינו מחזיק בזכויות במבנים המיועדים להתחדשות עירונית, עומדת האפשרות לרכישת דירה בפרויקט במסגרת הליך רכישת דירה מקבלן הזהה במהותו לרכישת דירה בכל פרויקט מגורים חדש אחר. במקרים אלו, רכישת הדירה מתבצעת בהתאם לחוק המכר המונהג במדינת ישראל ובהתאם לכל הזכויות העומדות לרשות הרוכשים מתוקף החוק.

היצע הדירות בפרויקטים מסוג תמ"א 38 ופרויקטים מסוג פינוי בינוי

בפרויקטים מסוג פינוי בינוי, היצע הדירות החדשות המיועדות למכירה לקהל הרחב, הינו גדול ורחב יותר מהיצע הדירות החדשות המוצעות לקהל הרחב בפרויקטים מסוג תמ"א 38, וזאת לנוכח העובדה הפשוטה שבפרויקטים מסוג פינוי – בינוי, מתבצעות עבודות הריסה של מבנה המגורים הישן לצורך הקמתו של מבנה מגורים חדש עם היצע דירות גדול יותר, ואילו בפרויקטים מסוג תמ"א 38 במסגרתם מתבצעות עבודות חיזוק למבנה המגורים בפני רעידות אדמה, היקף הדירות החדשות הנבנות במבנה הינו קטן ומצומצם יותר. יחד עם זאת, בשני סוגי הפרויקטים, עומד לרשותכם היצע מגוון של דירות חדשות הכוללות בין היתר גם דירות פנטהאוז למכירה, דירות גן למכירה ודירות בנות 3,4,5 חדרים בהתאם לתמהיל הדירות החדשות בפרויקט.

התנהלות אל מול היזם/קבלן בפרויקט

התנהלותם של רוכשי דירות חדשות בפרויקטים מסוג פינוי בינוי או תמ"א 38, זהה במהותה להתנהלות לה נדרשים רוכשי דירות חדשות בפרויקטים חדשים למגורים, כאשר הסכם המכר הנערך אל מול היזם/קבלן, הוא ההסכם המחייב את הצדדים. בפרויקטים אלו, מכירת הדירות מתבצעת אף היא "על הנייר", כלומר בשלבי העבודה המוקדמת על הפרויקט מצד הקבלן או היזם.

צרו קשר

צרו קשר

גד מנלה 1, נתניה 42504 ת.ד 8618
9261*
פקס: 09-8855994
טלפון: 09-8855990
מייל: info@ybnir.co.il
הצהרת נגישות