למידע חייגו *9261

חברת יזמות

היכרות עם המאפיינים של חברת יזמות נדל"ן יכולה לסייע לכל מי שמתעניינים בפרויקטים בתחום. במילים פשוטות, מדובר על חברה שיוזמת את הפרויקט ולוקחת עליו אחריות. חברה יזמית למעשה מתייחסת לכל שטח או מיזם נדל"ן כאל עסקה, כי המטרה שלה היא להרוויח כסף ולצמצם עלויות. במקביל, היא גם זו שמנהלת את הדין והדברים מול העירייה ואף מרכזת את הבקשות של בעלי הקרקעות והנכסים.

מבחינה פרקטית, האחריות של חברת יזמות כוללת בדיקה של עלויות המגרש כאשר הוא עומד לרכישה. אם מדובר במגרש קיים או בכזה שכבר נרכש, חברה יזמית יכולה לעבור לשלב של בדיקת זכויות הבנייה והשוואה של הזכויות על המגרש עצמו מול מה שמתוכנן בתכניות הבנייה העירוניות. ה

במקרים ספציפיים של הקמת שכונה שלמה, חברת יזמות היא זו שאחראית על הפיתוח הסביבתי של השכונה. זו סוגיה משמעותית עבור חברות בענף של יזמות נדל"ן, כי לעיתים קרובות הפיתוח הסביבתי הוא לא פחות יקר מהקמת הפרויקט עצמו. לפיכך, יש לבחון כל מקרה לגופו  ולוודא שמדובר על חברת יזמות מקצועית, אמינה ומנוסה.

מתי חברת יזמות היא גם חברת הבנייה?

לשם השוואה, חברה קבלנית היא זו שמבצעת את הבנייה בפועל. החברה הקבלנית יכולה לדוגמא לבצע את הבנייה עם עובדים שהיא מעסיקה בעצמה, או לבחור במסלול שבו היא מעסיקה ספקי משנה שעמם היא מתקשרת. כמו כן, החברה היזמית עצמה יכולה לבחור קבלן ביצוע בהליך של מכרז – או להחליט שהיא פונה אל חברת בנייה גדולה בגלל שיש לה מולה ניסיון חיובי בפרויקטים קודמים.

הדבר החשוב שצריך לזכור הוא שאין מניעה לכך שחברת יזמות תהיה גם חברת בנייה. המצב כיום הוא שיש המון חברות יזמיות עם זרוע קבלנית, בין אם על מנת לחסוך בהוצאות ובין אם כדי לרכז את השירותים השונים של הפרויקט מול גורם אחד בלבד. מצד שני, צריך לבדוק באיזה סוג של יזם בניה מדובר והאם יזמות נדל"ן מחייבת זרוע של חברת בנייה סיווג ג׳ 5 או חברת בנייה אחרת.

היתרונות של חברת יזמות שהיא גם חברת בנייה

לקוחות הקצה הם בדרך כלל אלו שנהנים מהיתרונות של מצב שבו חברת יזמות נדל"ן היא גם החברה הקבלנית. אם למשל מדובר על חברת בנייה גדולה עם ניסיון מוכח, סביר להניח שבעלי הנכסים יעדיפו להתנהל מול גורם אחד ולרכז את הבקשות, השאלות והתהיות שלהם.

בנוסף, הניסיון מראה שחברה כמו י.ב ניר שמתמחה גם ביזמות נדל"ן וגם משמשת בעצמה בתור חברת בנייה גדולה היא בעלת סיכוי גבוה יותר לעמוד בלוח הזמנים של הפרויקט. היות והעמידה בלוח זמנים היא בין התנאים החשובים ביותר להצלחה של יזם בניה, יש לכך יתרון עבור הלקוחות וזה שיקול שבהחלט כדאי לקחת בחשבון מראש.

צרו קשר

צרו קשר

גד מנלה 1, נתניה 42504 ת.ד 8618
9261*
פקס: 09-8855994
טלפון: 09-8855990
מייל: info@ybnir.co.il
הצהרת נגישות