למידע חייגו *9261

חברות בניה

עושים סדר במונחים – צעדים ראשונים בתחום הבניה

אם התחלתם לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בתחום הבניה בישראל, זה הזמן לעשות סדר במספר מונחים שגורים וחשובים. תחילה נעמוד על ההבדל בין חברות בניה ובין חברה קבלנית. חברה קבלנית אמונה על ניהול וביצוע עבודות הבניין של מבנים ותשתיות הקשורות אליהם, באופן עצמאי או כחלק מגוף גדול יותר. לעומת זאת, חברות בניה, ובפרט חברות בניה גדולות, יכולות לעסוק לא רק ניהול בניה וביצוע עבודות הבניין אלא גם בתכנון ויזמות של חברות ניהול פרויקטים נוספים בשרשרת העבודה. חברות בנייה גדולות יכולות לעסוק למשל גם בבדיקת זכויות הבנייה בנכס או עלויות המגרש, וכן בפיתוח הסביבתי של אותו אזור (במידה ומדובר בפרויקט כמו הקמת שכונה או צבר משרדים).

חברות בנייה בישראל

הטוב מכל העולמות – חברת בניה עם זרוע קבלנית

לא תמיד ישנה הפרדה ברורה בין חברות בניה ובין חברות קבלן, כשלעיתים ישנן חברות בניה ויזמות שמחזיקות גם בזרוע מבצעת של חברה קבלנית. מקרים כאלה עדיפים לרוב עבור הלקוחות, שכן אותה חברה מרכזת אצלה את כלל הסמכויות והכלים לביצוע המשימה. הסיבה שחברות אלו עדיפות הנה כפולה – קל יותר לסנכרן לוחות זמנים לביצוע העבודה באופן זה, וכן ברור אל מי יש לפנות בשאלות או בתלונות במידה ואלו מתעוררות. בנוסף, חברות אלו לרוב מבוססות ואמינות יותר, וניתן לסמוך עליהן ביותר קלות.

הכירו את סיווג חברות הקבלן בישראל

תקנות רישום הקבלנים לעבודות הנדסה בנאיות משנת 1988 מכתיבות את סיווג קבלן בנייה בענפים השונים. תקנות אלו כוללות חמש דרגות אשר קובעות את ההיקף הכספי שמותר לאותו קבלן לבצע באתר עבודה אחד. דרגה בסיווג 1 היא הנמוכה ביותר, בעוד שדרגה בסיווג 5 היא הגבוהה ביותר. חברת בנייה סיווג 100 ג' 5 זכאית לדרגות חופש בעבודות שהיא מבצעת. חברת בנייה סיווג ג' 5 יכולה לעסוק בכל סוג של פרויקט בנייה, החל מבניית בתים פרטיים ועד הקמת מבנים ציבוריים, ובכל סדר גודל של פרויקט. כדאי להכיר כי תקנות רישום הקבלנים משתנות מדי שנה, לפי עליית המדדים הרלוונטיים, ולכן בעלים וצרכנים של חברות נדלן או חברות בנייה גדולות צריכים להתעדכן מדי שנה בסיווג העדכני עבורם.

חברות ניהול פרויקטים בבניה

בחירת חברות בנייה גדולות, יציבות, מוכרות ואחראיות

מכיוון שההשקעה הכספית בתחומי הבנייה והנדל"ן הנה השקעה כספית לא מבוטלת, מומלץ להשקיע בבחירת חברות נדלן או חברות בניה בעלות שם וניסיון בתחום. לא אחת אנו שומעים על התמוטטות או נפילה של חברה כזו או אחרת, שהותירה עשרות ומאות לקוחות ללא תמורה עבור הכסף ששילמו להן. תוכלו להתרשם גם מסיווג הקבלנים שמפרטות תקנות רישום הקבלנים וכן מהמלצות וכתבות חופשיות באינטרנט, וכך לבחור את הגוף המתאים ביותר לביצוע המשימה. אמנם אחריות וניסיון לרוב מתורגמים למחירים גבוהים יותר, אולם בתחום נדלן ובנייה – כנראה שמדובר בהשקעה משתלמת.

צרו קשר

צרו קשר

גד מנלה 1, נתניה 42504 ת.ד 8618
9261*
פקס: 09-8855994
טלפון: 09-8855990
מייל: info@ybnir.co.il
הצהרת נגישות